Konec podpory MS Office 2007

Pokud jste partneři Microsoftu (MS partner program), potom Vám zřejmě dorazil e-mail o ukončení podpory balíku Office 2007. 

To, kromě typického případu, že nebudou nadále distribuovány security patche přináší i další, potencionální, problémy- dle slov Microsoftu si již Office v budoucnu nebudou muset rozumět s novějšími verzemi produktů, konkrétně mailboxem z Office 365.

Dle slov Microsoftu

Chtěli bychom vás informovat o konci podpory produktu Microsoft Office 2007 k datu 10. 10. 2017. Po tomto datu již nebudou vydávány žádné bezpečností aktualizace, nebude možné získat bezplatnou nebo placenou podporu a rovněž již nebude aktualizována technická dokumentace.

Podpora všech hlavních produktů z řady Office 2007 bude oficiálně ukončená 10.10.2017- kromě „stopky“ na bezpečností aktualizace a možnost technického supportu už nebude ani aktualizována dokumentace produktu- v bodech to znamená následující (zdoj MS):

 • Žádné bezpečnostní aktualizace
 • Žádná podpora Microsoftu
 • Nebude možná integrace s Office 365
 • Exchange 2016 a Exchange Online nemusí fungovat s Office 2007
 • Nebudou k dispozici žádná další varování u produktech a vlastnostech
  s ukončenou podporou

Jak se můžete dočíst na webu, dílčí produkty Exchange Server 2007Microsoft Office Accounting 2007 (Express & Professional)Microsoft Office InterConnect 2007 Standard EditionMicrosoft Office Communicator Phone Edition budou podporovány do 11/2017, avšak všechny ostatní s nálepkou 2007 nebudou podporovány již od 10/2017.

Co se týká problémů spojených s ukončením podpory, tak bych zdůraznil fakt, že od října 2017 již nebude možné propojit Outlook 2007 a Office 365

In addition, as of October 31, 2017, Outlook 2007 will be unable to connect to Office 365 mailboxes, which means Outlook 2007 clients using Office 365 will not be able to receive and send mail. For more information, see RPC over HTTP deprecated in Office 365 on October 31, 2017.

Because of the changes listed above, we strongly recommend that you upgrade as soon as possible.

Řešení

Microsoft oficiálně doporučuje přejít na Office 365, to by mělo přinést následující výhody:

 • Vždy nejnovější verzi aplikací Office a nové služby. O aktualizaci produktů se bude starat Microsoft, který poskytne update na vždy nejnovější verze svých produktů a služeb.
 • Možnost práce s Office na více zařízeních současně – Office pro PC/Mac, Notebook, tablet, mobil i webový prohlížeč za jednu cenu. Windows, Mac, Android, iPad i iPhone.
 • Přístup k osobním i firemním dokumentům odkudkoliv s možností snadno a bezpečně sdílet a pracovat na nich společně s ostatními.
 • Bezpečné 1TB uložiště pro firemní dokumenty splňující certifikace ISO 27001. Díky uložišti jsou důležité dokumenty vždy po ruce, ale také automaticky zálohované a zabezpečené v datových centrech Microsoft se smluvně garantovanou dostupností.
 • Možnosti propojení a stálé kompatibility aplikací Office s dalšími službami Office 365 pro firmy
 • Upgrade Office bez velkých investic – měsíční (CSP) nebo roční platby (Open License)

Získat Office 365 by mělo být relativně jednoduché:

  Obraťte se na Vašeho distributora Microsoft a nechte si nacenit Office 365 Business pro vašeho zákazníka.

 1. Společně s nabídkou zákazníkovi zašlete dokument „Office 365 pro firmy“
 2. Doporučte zákazníkovi shlédnout nahraný webinář s konkrétními ukázkami práce s Office 365
  a souvisejících výhod. (zde)

Kompletní informace o Microsoft Office pro malé a střední firmy a organizace naleznete na www.officedoprace.cz nebo na produktovém webu www.office.com.

Další informace o Office 365 můžete také nalézt v produktové brožuře.

V případě nejasností kontaktujte obchodníka u svého distributora. Nebo se na nás obraťte na prosmb@microsoft.com

 

zdroje:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..