Wedos- hosting, jak se má dělat…

Jak můžete vědět, již nějakou dobu tento web běži na novém hostingu (ano, i doméně)- viz předchozí článek, to si možná někteří z vás ještě pamatují, ale málokdo si už bude pamatovat, že nás hostuje společnost Wedos.

Tato společnost mne překvapuje stále něčím novým, a tak jsem usoudil, že by si tamnější lidé zasloužili svůj článek.

Něco o společnosti

Společnost Wedos a.s. (Wedos s.r.o. pro SK) je tedy společnost pohybující se v IT, v síťové sféře, a tak podobně.

Wedos logo

logo

Sídlem firmy je malebné Jihočeské město Hluboká Nad Vltavou, a

zakladatelem společnosti je její obchodní ředitel, hlavní akcionář  (cca 87% akcií) Mgr. Josef Grill, ve společnosti pracuje něco kolem 15ti lidí (ale i tak si dle mého názoru vedou skvěle a dle všeho to bohatě stačí)- viz lidé WEDOSu (prý neaktualizované).

Jinak je spol. Wedos 5. největším registrátorem domén v ČR (únor 2013)- viz tabulka

Služeb, které společnost nabízí je vážně dost, přehled těch hlavních:

Wedos Internet – hlavní síťové služby

Wedos a.s.

Navíc je ve službách Wedosu samotné fyzické datacentrum a ještě obsáhlá ználostní databáze- taková wiki how to.. (využivají ji i na helpdesku, kam často směřují své zákazníky), když už jsme u helpdesku, ten je taky chytře řešen- zakázník si zažádá o spojení s pracovníkem, otevře se mu okno, jakýsi chat, a v něm si obě strany vyměňují zprávy- rychlé, elegantní a efektivní.

Ale abych se dostal k tomu, co jsem původně chtěl…

Wedos mě šokuje a až zaráží svojí otevřeností k veřejnosti, společnosti a zákazníkům- např. 23- 24. Května se konaly dny otevřených dvěří, kdy si zákazníci mohli poslechnout zajímavé přednášky, dále i méně formálně pokecat s pracovníky, a samozřejmě i prohlídnou datové centrum (nebo ne samozřejmě? 🙂 )- více zde.

Když mluvím o otevřenosti, více pochopíte například, když se podíváte na videa ze Dne otevřených dveří- Youtube playlist.

A dále to můžete vidět například ve článku „Otázky zákazníků a odpovědi„, kdy Wedos odpovídá celkem i na dost interní otázky- například celková investice, dále co se týká denních zisků, a tak pdoobně.

V tomto článku se dá i docela dobře pochopit psycholgoie společnosti- nikoho nenutí, „nevtírají se“ (asi to ani nemají za potřebí), ale jen se nabízejí, tedy své služby. Dále je zde vidět, jak lidé z WEDOSu mají chladnou hlavu, když se zákazníci ptají např na otázku zda umějí plavat, nebo náhrady po povodních– upozorňuji, že s povodněmi WEDOS žádné starosti neměl (tedy alespoň ne služební), jelikož datacentrum leží 20 – 30 metrů výše, než kam až sahala voda (narážka na povodně 4-6.6.2013).

Pár zajímavostí:

  • Na serverech používají primárně CentOS 6.4, virtualizace jede na KVM od RedHATu, webové servery jsou Apache.
  • Celková disková kapacita datacentra je cca 1,2 PB (1 PB =  1 048 576 GB).
  • Měsíčně centrum spotřebuje cca 45 MWh elektřiny
  • Wedos dbá na ekologii, a šetrné technologie, např. chlazení (free cooling)
  • více zde (otázky & odpovědi , díl 1)

Proč za mě ano?

Společnost je to komunikativní, otevřená a sympatická i férová.

Vím, že když bude nějaký problém, tak mám podporu, na kterou se mohu spolehnout, zřizování služeb (samozřejmě po zaplacení) probíhá v podstatě bleskově.

Dále podporují redakční systémy CMS- Drupal, WordPress, Joomla a další.

WEDOS na sebe ledacos prozradí, například na twitteru (@wedoscom), nebo facebooku (Datacentrum Wedos), mimochodem dá se s nimi celkem dobře popsat.

Takže tak, dále už si udělejte obrázek sami, náš zákazník, náš pán, říká se, a já si myslím, že tato společnost zmíněné pořekladlo splňuje do puntíku :), doporučuju zkouknout videa na youtube a čas od času mrknout na jejich twitter.

 

Mimochodem- pokud vás zajímají ty nejkreativnější (anebo nejbizarnější) datacentra na světě, podívejte se sem (EN) – http://www.whoishostingthis.com/blog/2017/06/19/bizarre-data-centers/


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..